Pan Materac Rzeszów

materace

Wybór materaca ma kluczowy wpływ na jakość naszego snu i wypoczynku. Powinien być dobrany do indywidualnych preferencji użytkownika. Najlepiej zapoznać się więc z funkcjonalnością każdego z rodzajów materacy lub skonsultować się z ekspertem bezpośrednio w salonie lub telefonicznie.

Modele dostępne w naszej ofercie:

Elastyczne, przewiewne i bardzo wytrzymałe na zniekształcenia. Reagują na kształt ciała użytkownika i dostosowują się do niego, stabilnie podpierając kręgosłup na całej długości. Posiadają otwartokomórkową budowę, a system kanalików w nich zawarty usprawnia wymianę powietrza między wnętrzem i otoczeniem oraz szybko odprowadza wilgoć z powierzchni. Blok lateksowy zazwyczaj składa się z mieszanki lateksu naturalnego, uzyskanego ze zwulkanizowanego mleczka kauczukowego i lateksu syntetycznego. Materce tego typu mają właściwości antybakteryjne, dzięki którym nie rozwijają się w nich bakterie i grzyby. Dzięki dużej elastyczności bardzo dobrze współpracują ze stelażami regulowanymi.

Bardzo popularne i udoskonalane od wielu lat. Z łatwością dopasowują się do naturalnych krzywizn ciała, są trwałe i nie ulegają deformacjom. Wśród materacy piankowych wyróżniamy: wysokoelastyczne, lateksowe i termoelastyczne. Mogą być zbudowane z jednego lub kilku rodzajów pianek oraz łączone z wkładami kieszeniowymi. Ich cechą wspólną jest niewielka waga, która ułatwia przewracanie materaca oraz przewiewność utrzymująca stałą świeżość wnętrza. Strefy o różnej twardości uzyskuje się w nich poprzez łączenie pianek o różnej gęstości i ich specjalne profilowania.

Udoskonalone wersje modeli na sprężynie bonellowej. Wkłady kieszeniowe składają się z pojedynczych sprężyn umieszczonych w indywidualnych, przewiewnych, płóciennych przegrodach. Dzięki nim nie zakłócają nawzajem swojej pracy, są wyciszone i zapewniają powierzchni elastyczność punktową. Uginają się precyzyjnie w miejscach, więc wyeliminowane zostało ryzyko pochylania się materaca w kierunku cięższego użytkownika. W zależności od modelu sprężyny mają inną średnicę i gęstość rozlokowania. Im mniejsze i gęściej rozstawione, tym lepiej. Wkład taki nie ma bezpośredniego kontaktu z ciałem, ponieważ dla zapewnianie maksymalnej wygody jest obłożony różnymi piankami. To one tłumią naciski ze strony sprężyn i zapewniają materacom dodatkowe właściwości.

Składają się z pianki zwanej leniwą lub Visco, która została zaprojektowana przez NASA z myślą o astronautach zmuszonych do długotrwałego spędzania czasu w jednej pozycji. Materiał ten reaguje na zmiany temperatury i nacisk. Pod wpływem tych czynników staje się plastyczny i dopasowuje idealnie do kształtu ciała. Nieużywany łatwo powraca do wyjściowej formy, dzięki czemu nie powstają w nim trwałe wgniecenia. Materace termoelastyczne równomiernie podpierają ciało, niezależnie od tego, w jakiej pozycji śpi użytkownik. Odciążone mięśnie szybciej się regenerują, poprawia się krążenie krwi, dzięki czemu wypoczynek jest pełniejszy i efektywniejszy. Piankę termoelastyczną często stosuje się w produktach przeciwodleżynowych, ponieważ nie wywołuje nacisków punktowych na ciało. Materiał dobrze przepuszcza powietrze i odprowadza nadmiar wilgoci. Jego struktura uniemożliwia rozwój pleśni i grzybów oraz gromadzenie się kurzu i roztoczy we wnętrzu.

Modele o właściwościach zdrowotnych, zaprojektowane z myślą o osobach mających problemy z kręgosłupem. Stabilnie podpierają ciało w każdym punkcie, zmniejszają odczuwany ból oraz zapobiegają pogłębianiu się dysfunkcji w trakcie snu. Ich właściwości zostały potwierdzone uzyskanymi pozytywnymi opiniami medycznymi. Zadaniem materacy ortopedycznych jest utrzymanie kręgosłupa w anatomicznej pozycji niezależnie od tego, w jakiej pozycji śpi użytkownik. To modele ze stawką VAT obniżoną do 8%.

To jedne z najtwardszych modeli dostępnych na rynku. Składają się z połączenia maty kokosowej z piankami lub wkładami kieszeniowymi. Pomimo twardości zachowują elastyczność i sprężystość. Mata z włókna orzecha kokosowego jest przewiewna i pochłania nadmiar wilgoci z materaca. Materiał ten jest w pełni higieniczny i ma właściwości antyalergiczne. Twarda powierzchnia doskonale podpiera kręgosłup i jest odporna na zniekształcenia spowodowane użytkowaniem materaca.

To nakładki zwiększające komfort użytkowania materacy bazowych lub wersalek, kanap i tapczanów. Służą również do regulowania twardości obecnego posłania. W zależności od właściwości, wykonane są z różnych materiałów, np. pianek, lateksu czy maty kokosowej. Materace nawierzchniowe pokrywa osobny pokrowiec, który zazwyczaj można z łatwością zdjąć i wyprać.

Nie mogą być ani za miękkie, ani za twarde. Materac powinien być elastyczny i nie może się odkształcać. Najlepiej, aby był przynajmniej 20 cm dłuższy od wzrostu dziecka. Istotne są także właściwości antyalergiczne i antybakteryjne materiałów, z których został wykonany. Musi też być przewiewny, by zapewniać stałą świeżość produktu i zapobiegać przegrzaniu się organizmu.

Noworodki większą część doby przesypiają, dlatego niezmiernie ważne jest zapewnienie im odpowiednio bezpiecznych warunków do wypoczynku. Podstawą jest właściwie dopasowany materac. Kręgosłup malucha nie jest stabilny, dlatego wymaga odpowiedniego podparcia. Nie oznacza to jednak, że najlepszym wyborem będzie materac twardy. Zarówno taki model, jak i zbyt miękki mogą wpłynąć negatywnie na kształtowanie sylwetki dziecka. Ciało niemowlaka jest niezwykle delikatne, dlatego nie poleca się także stosowania używanego wcześniej materaca. Najlepiej zdecydować się na modele sprawdzone przez specjalistów i posiadających wymagane atesty.