Bajkowe łóżka dziecięce

Łóżka dziecięce AJK

Gdy dziecko wyrasta już z łóżeczka, rodzice stają przed ważną decyzją, jaką jest  wybór odpowiedniego łóżka następnego. Wbrew pozorom decyzja nie jest wcale prosta, chyba że będziemy kierować się odpowiednimi kryteriami.

Na rynku dostępna jest niezliczona ilość łóżek przeznaczonych dla maluchów. Producenci prześcigają się w bajkowych projektach i nietypowych rozwiązaniach. Nie zawsze jednak efekt wizualny idzie w parze z bezpieczeństwem, szczególnie wtedy, gdy rywalizacja rozgrywa się również na polu cenowym. Podczas zakupu produktów przeznaczonych dla dzieci zwracajmy przede wszystkim uwagę na materiały, z jakich zostały wykonane. Ekologiczne, drewniane elementy mogą być pokryte certyfikowanymi środkami zabezpieczającymi lub farbami zawierającymi niebezpieczne dla dzieci substancje. Właśnie o to w pierwszej kolejności powinniśmy pytać sprzedawcę. Zwróćmy również uwagę na dokładność wykończenia mebla. W przypadku łóżka dla małego dziecka krawędzie powinny być zaokrąglone i odpowiednio zabezpieczone. Nie może w nim zabraknąć również barierek zabezpieczających pociechę przed wypadnięciem w trakcie snu.

Kolejnym kryterium, które należy wziąć pod uwagę podczas wyboru łóżka, jest funkcjonalność konstrukcji. Praktycznym rozwiązaniem są przede wszystkim wysuwane szuflady. Dzięki nim prościej utrzymać porządek w dziecięcym pokoiku. Zmieścić się w nich może nie tylko pościel, ale także zabawki lub ubrania sezonowe. Ciekawym pomysłem do pomieszczeń współdzielonych przez rodzeństwo są także łóżka piętrowe, bardzo lubiane przez dzieci. Dzięki nim możemy zaoszczędzić wiele przestrzeni, szczególnie cennej w małych mieszkaniach. Są to zazwyczaj modele modułowe, więc w razie potrzeby można je rozdzielić na dwa niezależne posłania. Jeśli mamy jednak wątpliwości co do odpowiedniości takiego rozwiązania dla naszych dzieci, możemy wybrać łóżeczko parterowe, z wysuwanym dodatkowym posłaniem. Opcja ta jest również dostępna w łóżkach piętrowych. Wtedy w całej konstrukcji dostępne są aż trzy miejsca do spania. Awaryjne posłanie może przydać się, gdy odwiedzą nas znajomi z dziećmi.

Ważnym aspektem, przede wszystkim z punktu widzenia dziecka, jest wygląd łóżka. Odpowiednie wzory nadają pokojom bajkowego klimatu i sprawiają, że dzieci chętniej kładą się spać. Posłania w kształcie samochodu lub z motoryzacyjnymi akcentami powinno zachwycić chłopca. Różowe wykończenia i postacie księżniczek urozmaicą natomiast łóżka dla dziewczynek. Wyboru zdobienia najlepiej dokonać razem z dzieckiem. Niejednokrotnie do różnych modeli dołączane są naklejki, którymi samodzielnie ozdobimy mebel.

Zapoznaj się z naszą ofertą łóżek dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *