Jak utwardzić materac?

jak utwardzić materac?

Po wielu latach użytkowania materaca możemy zacząć odczuwać zmianę twardości powierzchni spania. Materac, jak niemal każdy przedmiot, traci swoje właściwości z upływem czasu, staje się nie równy, pojawiają się zagłębienia, przez co nie jest w stanie zapewnić nam odpowiedniego podparcia ciała podczas snu. W celu uniknięcia zakupu nowego materaca warto dowiedzieć się, w jaki sposób zwiększyć żywotność materaca do spania i utwardzić jego powierzchnię. Jak niewielkim kosztem wyrównać i zwiększyć twardość starego materaca?

Jakie są negatywne skutki spania na zbyt miękkim materacu?

Prawidłowo dobrany materac to podstawa komfortowego i regenerujące snu. Materac powinien idealnie podpierać każdą część ciała, w każdej pozycji. Długotrwałe spanie na zbyt miękkim materacu może przełożyć się na wiele dolegliwości rzutujących na zdrowie i codzienne samopoczucie. Nieodpowiednia twardość materaca, pojawiające się zagłębienia nie pozwolą na utrzymanie ciała i kręgosłupa w stabilnej pozycji, przez co rano możemy odczuwać bóle pleców, napięcie mięśni, jak również bóle w okolicy szyi.

Jak zwiększyć twardość materaca do spania?

Istnieje kilka sposobów na zwiększenie twardości materaca. Jednym z najprostszych i zarazem najtańszych jest zakup specjalnej maty wykonanej z włókien kokosowych. Taką matę należy umieścić bezpośrednio pod pokrowcem. Mata kokosowa obok zwiększenia twardości wpływa również na zachowanie odpowiedniej cyrkulacji powietrza, dzięki czemu do materaca dostarczane jest ciągle świeże powietrze. Drugim, nieco droższym rozwiązaniem, jest dokupienie dedykowanego materaca nawierzchniowego. Jest to o wiele lepsze rozwiązanie ze względu na zdecydowanie wyższy komfort podczas codziennego użytkowania. Piankowy materac nawierzchniowy stanowi dodatkową warstwę na materacu, zwiększającą walory użytkowe starego materaca do spania. Na rynku dostępne są toppery wykonane z pianki wysokoelastycznej, lateksowej, jak również z materiału termoelastycznego, który pod wpływem temperatury idealnie dopasuje się do sylwetki użytkownika.

Odpowiedni materac do spania to podstawa dobrego i wygodnego snu. Długie spanie na zbyt miękkim materacu może przełożyć się na problemy zdrowotne i dolegliwości wynikające z nieodpowiedniego podparcia ciała podczas snu.
Więcej szczegółowych informacji o sposobach na utwardzenie materaca do spania we wpisie: www.panmaterac.pl/blog/co-zrobic-gdy-materac-jest-zbyt-miekki/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *