Kilka porad jak czyścić materac!

Jak czyścić materac - sypialnia przykładowa

W trakcie codziennego użytkowania materaca mogą pojawić się na nim zabrudzenia, plamy, jak i nieprzyjemny zapach. Są to istotne problemy, z jakimi zmaga się każdy z nas. Często w łóżku spożywamy posiłki, pijemy napoje, w związku z czym, naturalnym jest pojawienie się na materacu różnego rodzaju plam i zabrudzeń. Jak skutecznie pozbywać się plam z materaca? Jak wyczyścić materac, aby zachował dłużej świeżość? W tym wpisie przedstawimy kilka skutecznych sposobów na pozbycie się uciążliwych plam i zanieczyszczeń z materaca!

Domowe sposoby na wyczyszczenie materaca!

Wśród wielu domowych sposobów na czyszczenie i dbanie o świeżość materaca do najskuteczniejszych można zaliczyć trzy poniższe propozycje.
1. 100 ml wody utlenionej w połączeniu z jedną torebką sody oczyszczonej pozwala stworzyć skutecznie czyszczący plamy roztwór, którym należy spryskać powierzchnię materaca i pozostawić do czasu wyschnięcia.
2. Mieszanka połowy szklanki z sodą oczyszczoną z ¼ szklanki z białym octem doskonale sprawdzi się podczas poważniejszych zabrudzeń. Plamy należy posypać sodą oczyszczoną i następnie skropić delikatnie białym octem oraz pozostawić na jakiś czas. Po upływie kilkunastu minut należy dokładnie odkurzyć pozostałą mieszkankę z materaca. W tym przypadku biały ocet może zostać zastąpiony sokiem z cytryny, jak również w celu przyjemniejszego zapachu można dodać olejek herbaciany lub lawendowy.
3. W efekcie połączenie sody oczyszczonej z solą kuchenną i wodą otrzymamy papkę, którą należy nałożyć na plamę i pozostawić na kilkadziesiąt minut do nawet godziny. W celu przyśpieszenia procesu można użyć zwykłej gąbki do naczyń delikatnie wcierając nią powstałą papkę w materac. Po wyczyszczeniu materac należy odkurzyć.

Odkurzanie i wietrzenie materaca – podstawa czystości i świeżości!

Podstawową czynnością, jaką powinniśmy wykonywać, dbając o materac, jest jego regularne wietrzenie. Nawet kilka godzin na balkonie lub tarasie w odpowiedniej temperaturze wpłynie na pozbycie się wilgoci i kurzu nagromadzonego w środku materaca. Zdecydowanie częściej należy odkurzać powierzchnię materaca. Częste odkurzanie pozwoli na pozbycie się kurzu i roztoczy, które gromadzą się na pokrowcu.

Czyszczenie i dbanie o świeżość materaca to jedne z kilku elementów, które wpływają na jakość i komfort naszego snu. Nie można również zapominać o regularnym praniu pokrowca zgodnie z zaleceniami producenta. Dbajmy o świeżość swojego materaca!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *