Materace medyczne z kolekcji Hilding!

sypialnia- materace rehabilitacyjne Hilding

Materace medyczne zyskują coraz większe grono odbiorców. Przy dolegliwościach kręgosłupa oraz przy porannych bólach pleców należy poważnie zastanowić się nad inwestycją w materac medyczny. Są to produkty łączące w sobie szereg potwierdzonych certyfikatami właściwości, które pozwalają na zwalczenie bólu, jak również wpływają na szybszą i skuteczniejszą rehabilitację wad postawy oraz profilaktykę wad rozwoju układu mięśniowo-kostnego. Materace medyczne coraz częściej wybierane są również przez osoby zdrowe, bez problemów z porannymi bólami, które szukają wysokiej jakości komfortowego materaca. Jak wybrać odpowiedni materac medyczny przy różnych schorzeniach? Poniżej przedstawiamy materace o właściwościach medycznych marki Hilding.

Materac zyskuje status produktu medycznego po przejściu szeregu restrykcyjnych testów i badań oraz po otrzymaniu pozytywnej opinii ośrodków rehabilitacyjnych. Otrzymanie stosownych certyfikatów i atestów wiąże się z obniżenie stawki VAT do 8% oraz potwierdza wysoką jakość i medyczne właściwości materacy. Materace medyczne Hilding to kolekcja, obejmująca materace, które doskonale sprawdzą się przy konkretnych dolegliwościach.

Przeciwdziałanie powstawaniu odleżyn

Materace przeciwodleżynowe powstały z myślą o osobach, które ze względu na chorobę muszą spędzać większość czasu w łóżku w pozycji leżącej. Głównym zagrożeniem w takim wypadku jest powstawanie odleżyn, tworzących się w miejscach, które poddane są ciągłemu naciskowi. W kolekcji materacy medycznych Hilding znajdują się dwa modele o potwierdzonych właściwościach przeciwodleżynowych. Jednym z nich jest piankowy materac Hilding Salsa, który tworzy wyprofilowana i twarda pianka Flexifoam zapewniająca odpowiednie podparcie całego ciała oraz komfortowa pianka termoelastyczna Visco, która pod wpływem temperatury i nacisku idealnie dopasowuje się do naturalnych krzywizn człowieka, usprawniając przepływ krwi oraz redukując napięcie mięśni. Drugim materacem jest Hilding Rumba z wkładem ze sprężystej pianki Velvet Touch zapewniającej odpowiednią miękkość, twardość oraz wentylację całego materaca. Materac ten wyróżnia się aż siedmioma strefami twardości, które wynikają ze specjalnego profilowania i wykonanych nacięć na piance. Tworzy powierzchnię idealnie podpierającą kręgosłup, niwelująca naciski oraz poprawiającą ukrwienie organizmu, dzięki warstwie z pianki Visco.

Wspomaganie procesu rehabilitacji wad postawy

Pośród wielu zadań, jakie spełniają materace medyczne, jest wspomaganie rehabilitacji wad postawy. W kolekcji Hilding znajdują się dwa materace, których właściwości pomogą w rehabilitacji. Materac sprężynowy Hilding Fandango, jak i Hilding Pasodoble opierają się na wysokiej jakości sprężynach, które umieszczone zostały w osobnych kieszonkach, dzięki czemu pracują indywidualnie. Tworzą powierzchnię o siedmiu strefach twardości o doskonałej elastyczności punktowej, dzięki czemu materac idealnie dopasowuje się do budowy ciała, zapewniając stabilne punktowe podparcie kręgosłupa oraz odpowiednią regenerację i odpoczynek mięśni. W celu zwiększenia komfortu zastosowano również piankę Flexifoam, która obok odpowiedniej elastyczności wpływa na zachowanie prawidłowej cyrkulacji powietrza, dzięki której w obrębie materaca zachowana zostaje czystość i długotrwała świeżość.

Profilaktyka wad rozwoju układu ruchowego

W przypadku profilaktyki wad rozwoju układu ruchowego najlepszym rozwiązaniem jest materac Hilding Makarena. Dzięki zastosowaniu 7-strefowej sprężyny typu Multipocket powierzchnia materaca stabilnie podpiera kręgosłup w każdym punkcie, co przekłada się na prawidłowe ułożenie ciała na całej długości. Materac reaguje punktowo na nacisk, dzięki czemu mięśnie ulegają rozluźnieniu i odpowiedniej regeneracji. Pianka Visco wpływa na poprawę ukrwienia organizmu, łagodząc problemy z mrowieniem czy uczuciem zimnych kończyn. Natomiast warstwa lateksu skutecznie uniemożliwia namnażanie bakterii, grzybów oraz roztoczy i kurzu. Materac Makarena to w pełni bezpieczny produkt, gwarantujący stabilne podparcie ciała przez całą noc.

Wybór odpowiedniego materaca to niezwykle istotna kwestia, szczególnie przy dolegliwościach i schorzeniach kręgosłupa. Materace medyczne przyczyniają się do regeneracji i wpływają na szybszą i efektywniejszą rehabilitację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *