Pan Materac Rzeszów

stelaże pod materac

Stelaż pod materac jest jednym z podstawowych elementów niezbędnych w sypialni. Prawidłowo dobrany stelaż pozytywnie wpływa na pracę materaca. Wybór stelaża jest niezwykle istotny, powinien on idealnie współgrać z posiadanym materacem. Należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach przy zakupie nowego stelaża. Warto zwrócić uwagę na rodzaj, ilość oraz rozstaw listew. Stelaż powinien być wykonany z elastycznych, giętych listew, które nie zostawiają trwałych odkształceń na materacu, natomiast ilość i rozstaw listew powinny umożliwiać swobodną cyrkulację powietrza. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów stelaży od klasycznych, prostych po nowoczesne z możliwością regulacji położenia zagłówka i podnóżka za pomocą specjalnego pilota.

Stelże dostępne w naszej ofercie:

Jeden z popularniejszych modeli stelaży dostępnych na rynku. Doskonale współpracują z większością materacy. Dzięki prostej konstrukcji idealnie wpasują się do niemal każdego łóżka. Są to uniwersalne produkty, które przyczyniają się do odpowiedniego dopasowania materaca oraz wydłużenia jego żywotności. Rozstaw listew w klasycznych stelażach bez regulacji wynosi zazwyczaj 3-4 cm. Przekłada się to równomierne rozłożenie ciężaru materaca na całej długości oraz swobodny przepływ powietrza.

Rodzaj stelaża, który doskonale sprawdzi się w sypialniach osób, które spędzają dużo czasu w łóżku, pracując lub czytając książkę. W stelażach regulowanych ręcznie użytkownika ma możliwość samodzielnej regulacji ułożenia zagłówka i podnóżka. Są to istotne funkcje, które umożliwiają podniesienie komfortu codziennego odpoczynku. Podnoszony zagłówek wpływa na odprężenie mięśni karku, natomiast zmiana wysokości podnóżka przełoży się na lepsze ukrwienie kończyn. Przed zakupem tego rodzaju stelaża należy się upewnić czy będzie on dobrze współpracował z posiadanym materacem.

Stelaże regulowane elektrycznie doskonale sprawdzą się w połączeniu z materacami piankowymi, lateksowymi i wysokoelastycznymi. Są to produkty o podobnych właściwościach co stelaże regulowane ręcznie z tą różnicą, że regulacja wysokości zagłówka i podnóżka odbywa się za pomocą specjalnego pilota, który uruchamia silnik przymocowany do ramy stelaża. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, które również doskonale sprawdza się w łóżkach rehabilitacyjnych.