Jaki materac dla niemowlaka?

Materac dla niemowlaka - sypialnia

Odpowiednio dobrana powierzchnia spania to niezwykle istotna kwestia w przypadku niemowląt oraz młodszych dzieci. Każdy rodzic zastanawia się jaki materac będzie najlepszy, który model zapewni zarówno prawidłowe podparcie ciała, jak i odpowiednią higienę podczas snu. W pierwszych miesiącach życia niemowle większość czasu spędza w łóżeczku, dlatego tak ważne jest, aby zapewnić mu odpowiedni komfort oraz zadbać o jego prawidłowy rozwój. Zatem jaki materac dla niemowlaka należy wybrać? Na co zwrócić uwagę przy zakupie pierwszego materaca?

Pierwszą kwestią, która wpłynie na jakość i komfort snu naszych pociech, jest wypełnienie materaca. Idealny materac do łóżeczka powinien być wykonany z materiałów o właściwościach antyalergicznych, antybakteryjnych oraz antyseptycznych, dlatego większość materacy dla dzieci wykonanych jest z wysoce przewiewnych pianek. Nowoczesne pianki doskonale chronią przed gromadzeniem i rozwojem niebezpiecznych w pierwszych miesiącach życia bakterii, grzybów oraz kurzu i roztoczy. Doskonale przepuszczają powietrze oraz absorbują nadmiar wilgoci, tworząc bezpieczne środowisko snu dla dziecka.

Kolejnym dylematem, przed którym stają rodzice jest wybór twardości materaca. Jest to jedna z najważniejszych kwestii, której wybór wpłynie się na prawidłowy rozwój dziecka. Zaleca się, aby w pierwszych miesiącach życia niemowlę spało na średnio-twardym materacu, który zapewni stabilne podparcie ciała oraz umożliwi swobodne ruchy podczas zabawy. Zły dobór twardości przełoży się na dyskomfort podczas snu oraz wpłynie negatywnie na rozwój dziecka.

Materac dla niemowlaka powinien również posiadać stosowne atesty i certyfikaty. Jednym z podstawowych certyfikatów jest Pozytywna Opinia Instytutu Matki i Dziecka, który określa czy dany produkt może być dopuszczony do sprzedaży oraz potwierdza jakość zastosowanych materiałów, jak również bezpieczeństwo podczas codziennego użytkowania. Inne atesty, na które warto zwrócić uwagę to: atest PZH, atest EKO-TEX lub certyfikat „Bezpieczny dla dziecka”.

Na to, jaki materac dla dziecka będzie najlepszy, wpływ ma wiele czynników. Prawidłowo dobrany materac to inwestycja w zdrowy i spokojny rozwój dziecka. Przed zakupem należy zasięgnąć porad doradców, którzy dostępni są w salonach, aby mieć pewność co do prawidłowego wyboru powierzchni spania dla dziecka. Już dzisiaj zadbaj o spokojny rozwój swojego dziecka!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *