Materac piankowy czy sprężynowy – który lepszy?

materac piankowy czy sprężynowy - jaki wybrać?

Materac piankowy czy sprężynowy, jaki wybrać? Który rodzaj materaca będzie najlepszy? Są to jedne z pierwszych pytań jakie warto zadać sprzedawcy w salonie podczas poszukiwań idealnego materaca. Wybór odpowiedniego materaca nie jest łatwą rzeczą. Budowa ciała, waga, wzrost, preferencje dotyczące twardości to elementy, na podstawie których w głównej mierze opiera się wybór rodzaju materaca.

Materace sprężynowe – rodzaje i cechy!

Budowa materacy sprężynowych opiera się na jednym z trzech wkładów: bonellowym, kieszeniowym lub multipocket. Wraz z rozwojem technologii produkcji i materiałów wkłady sprężynowe uległy unowocześnieniu. Pierwsze materace sprężynowe opierały się na wkładach bonellowych, w których sprężyny mają kształt klepsydry i połączone są ze sobą drutem. Materace bonellowe charakteryzują się wytrzymałością i odpornością na duże obciążenia. Wadą tego rodzaju wkładu jest brak punktowego podparcia ciała, nacisk rozkłada się na całej powierzchni. W przeciwieństwie do coraz popularniejszych materacy kieszeniowych lub multipocket, gdzie każda sprężyna umieszczona jest w osobnej „kieszonce”, dzięki czemu pracują indywidualnie, podpierając ciało stabilnie w każdym punkcie. Różnica we wkładach kieszeniowych polega na ilości sprężyn oraz ich wysokości i średnicy. Im więcej sprężyn, tym uzyskamy lepsze punktowe podparcie podczas snu.

Materace z wkładem piankowym

W przypadku materacy piankowych istnieje wiele możliwości wyboru. Wkład tego rodzaju materacy może opierać się na bloku z jednej pianki lub kombinacji kilku warstw zróżnicowanych rodzajów pian. Podstawowym i jednym z najczęściej stosowanych materiałów jest pianka wysokoelastyczna, która charakteryzuje się podobnymi właściwościami co wkłady sprężynowe. Jest to elastyczna i sprężysta pianka, która tworzy doskonałe warunki podczas snu, zapewniając stabilne podparcie sylwetki na całej długości. W materacach piankowych stosuje się również m.in.: lateks i pianki termoelastyczne. Pianka lateksowa cechuje się właściwościami, które wpływają na wysoką higieniczność produktu. Jest to antybakteryjny materiał, który zapewnia ochronę przed nadmiernym gromadzeniem alergenów we wnętrzu materaca. Często stosowana w materacach dla najmłodszych użytkowników. Ciekawym rozwiązaniem podnoszącym znacznie komfort i wygodę podczas snu jest pianka termoelastyczna, która pod wpływem temperatury idealnie dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika, zapewniając efekt delikatnego otulenia. Mięśnie ulegają rozluźnieniu oraz poprawia się krążenie krwi w organizmie, dzięki czemu całe ciało poddane zostaje odpowiedniej regeneracji.

Nie można jednoznacznie stwierdzić, który rodzaj materaca jest lepszy. Każdy z nas różni się budową ciała, jak i preferencjami dotyczącymi stopnia twardości. Wybierając materac, powinniśmy kierować się własnymi oczekiwaniami i najlepiej przetestować kilka modeli w salonie, dzięki czemu będziemy mogli lepiej określić swoje potrzeby i wybrać dostosowany do własnych potrzeb materac.
Więcej o materacach piankowych i sprężynowych w artykule: www.panmaterac.pl/blog/materac-piankowy-czy-sprezynowy-jaki-wybrac/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *